KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16143353
nr 1614 3353
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Kolteckning, Karoliner. "Skiss". Signerad. Bladets mått: 59x80 cm, yttermått inklusive ram:
Kondition: slitage, skador
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:07:09
20/4 23:29:42
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell